Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

359 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mundo Deportivo: “Inter, asnje tjeter: ja kush eshte perzgjedhur per te qene zevendesuesi i Lautaros.”

Mundo Deportivo: “Inter, asnje tjeter: ja kush eshte perzgjedhur per te qene zevendesuesi i Lautaros.”
Inter Club Staff

“Barcelona ose asgje”. Keshtu u hapte Mundo Deportivo per Lautaro Martinez vetem dy dite me pare ne Spanje.

Zikalterit sipas tyre, deshirojne te mbajne Lautaron, por i ka bere te qarte Interit se do te largohej nga Interi vetem per Barcelonen dhe askend tjeter.

Por ky “paralajmerim” i bere nga Luataro, nuk frikeson aspak Interin sepse zikalterit nuk e kane ne plan ta shesin sulmuesin.

Cmimi i Lautaros per te gjithe eshte 111 milione euro: kush paguan klauzolen, e merr. Kete deshiron qe Steven Zhang ti tregoje edhe Barcelones. Por Mundo Deportivo tregon se pertej kesaj deshire te Interit, drejtuesit zikalter e dine se mund ta humbasin argjentinasin dhe e kane perzgjedhur tashme lojtarin qe do e zevendesoje ate.

El Mundo Deportivo keshtu eshte zhbalancuar edhe per ate qe do te pasoje ish-lojtarin e Racing Avallenada.

“Sipas informacioneve tona, Interi eshte shume e qete per Lautaron sepse nese Barcelona do e bleje ate, Marotta e ka gati goditjen.”

“Ai prej kohesh ka nisur nje kanal preferencial negociatash me agjentin e Timo Werner, sulmuesin gjerman te Liepzig.”

“Por perpara se te bejne dicka konkrete, Interi duhet te shese ne fillim Lautaro. Prandaj ata jane shume te prere me Barcen: ne nuk duam ta shesim Lautaron, por nese ju doni ta blini me cdo kusht, sa me pak fjale dhe te paguhet klauzola.”

Telenovela vazhdon. Sipas El Mundo, Interi do parate menjehere ne Milano per te blere Werner ose Lautaro qendron edhe nje vit ne Milano. Kjo eshte ideja per momentin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.