Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

810 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mundo Deportivo – Ja kush ishte me i miri ne fushe per Interin! Nje surprize sepse ai…

Mundo Deportivo – Ja kush ishte me i miri ne fushe per Interin! Nje surprize sepse ai…
Ardis
  • On 25/10/2018, 16:57

“Kroati ka qene lojtari me deciziv derisa ne ate moment qe Inter-i ka pasur benzine, ishte ne dyshim nese do te luante, per shkak te goditjes qe pesoi ne derby. I sherben nje top te mire Icardi-t ne minutat e para dhe i shkakton probleme Sergi Robeto-s perpara zevendesimit”.

Me kete motivacion, Ivan Perisic ka fituar cmimin si lojtari me i mire i ndeshjes ne formacionin zikalter, sipas gjykimit te Mundo Deportivo. Asnje vleresim, vetem analize ndaj ndeshjeve te secilit lojtar.

Midis tyre edhe Luciano Spalletti, i mbiquajtur “zhgenjyes” prej deklarates se djeshme se kerkonte te kontrollonte topin. “Nje premtim fals, Barcelona pa Messi-n ka hequr dore nga deshira per triumf”.

Keq eshte Asamoah (“Gjeja me e mire qe ka bere eshte nje gjest Fair Play duke e nxjerre topin jashte kur pa Suarez te shtrire ne toke”), Brozovic (“superioriteti i mesfushes blaugrane eshte manifestuar”), D’Ambrosio (“mobilizimi i Rafinha e gjen te pambrojtur”), Borja Valero (“nuk arrin qe te zevendesoje Nainggolan”), dhe Lautaro (“i pamjaftueshem”).

Nga e gjithe kjo analize eshte me mire Skriniar (“Prezanton nje performance te mire, leviz shume shpejt pavaresisht peshes se tij”) dhe Politano (“Te pakten arrin te terheqe Jordi Alba-n ne fazen difensive dhe te tregohet me i kujdesshem”).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.