Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 21, 2019

Scroll to top

Top

1,362 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mundo Deportivo – Ja plani i Interit: do te largohet Icardi qe te blihet nje super sulmues qe enderrohet nga e gjithe Europa!

Mundo Deportivo – Ja plani i Interit: do te largohet Icardi qe te blihet nje super sulmues qe enderrohet nga e gjithe Europa!
Inter Club Staff

Tashme duket i vendosur fati i Mauro Icardit tek Interi: ai do te largohet ne fund te sezonit dhe Interi eshte ne pritje te ofertave. 

Por nje ceshtje shume e rendesishme ne shtepine zikalter e ze edhe emri i lojtarit qe do te zevendesoje Icardin tek Interi.

Pikerisht per kete gje shkruan El Mundo Deportivo dhe sipas tyre zikalterit e kane perzgjedhur emrin e zevendesuesit te Mauro Icardit.

Ai eshte Luka Jovic, lojtari i Eintracht Frankfurt dhe per te Interi eshte gati te luftoje me skuadrat me te medha ne Europe.

Ne fakt ai shihet si i perzgjedhuri i Barcelones per te zevendesuar Luis Suarez, por ai ka qene shume i ndjekur edhe nga vezhguesit e Juventusit dhe ne fund ka perfunduar edhe ne listen e Bayern Munich, gati per te bere nje oferte prej 56 milione eurosh per te bindur Eintracht.

“Oferta e Bavarezeve eshte qe tani ne tavolinen e Eintracht. Por Interi po mendon seriozisht per Jovic per te zevendesuar Mauro Icardin. Vlera e menduar e ketij operacioni mendohet se eshte diku tek 60 milione euro por me siguri kjo shifer do te jete me e ulet se shifra qe do te shitet Icardi e qe mendohet se do te jete diku tek 90 milione euro.”

“Projekti ideal i Interit keshtu eshte ai qe Jovic te futet ne skuader vetem pas largimit te Icardit duke shpetuar edhe disa milione euro keshtu por edhe duke siguruar nej sulmues te forte per te tashmen dhe te ardhmen.”

“Per Icardin eshte folur shume per Real Madrid por keta te fundit po mendojne per Sadio Mane qe kushton pak a shume sa Icardi.”

“Gjithesesi Jovic eshte nje lojtar te cilin po enderron e gjithe Europa e ne vecanti klubet e medha. Nese do te behet si operacion do te dale me siguri e fituar skuadra zikalter sepse per te ne lufte fuqishem eshte edhe Barca, por kjo skuader ende nuk i ofron dot nje vend si titullar i sigurt atij.” – e mbyll shkrimin e saj El Mundo Deportivo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.