Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 8, 2020

Scroll to top

Top

505 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mundo Deportivo sfidon Interin: “Jo vetem qe do e shese Lautaron, por madje do te jete e detyruar edhe te…”

Mundo Deportivo sfidon Interin: “Jo vetem qe do e shese Lautaron, por madje do te jete e detyruar edhe te…”
Inter Club Staff

Shtypi i Barcelones po merr pjese ne menyre aktive ne tratativen ndermjet Interit dhe klubit te Barcelones per Lautaro Martinez.

Ata po marrin pjese ne menyre te gjalle por edhe me nje arrogance te pashoqe teksa tregojne dinamiken (sipas tyre) te tratatives.

Edhe sot, jo dicka e re, por perseri ne faqen e pare eshte perseri Lautaro Martinez. Argjentinasi vazhdon te jete titulli i madh i El Mundo Deportivo.

Por ndryshe nga ditet e kaluara, e perditshmja spanjolle sot i ka ngritur tonet si pergjigje te intervistes se Piero Ausilios ne Sky Sport.

“Barcelona nuk eshte shqetesuar aspak per fjalet e Ausilios. Eshte e dukshme tentativa e Interit qe te perfshihen edhe bleres te tjere per Lautaron qe te rritet cmimi.”

“Por klauzola do te skadoje ne daten 15 korrik dhe pas asaj dite, Interi jo vetem qe do te detyrohet ta shese Lautaron, por do e beje kete gje me nje cmim merkatoje, nje cmim qe do jete ulur nga pandemia.”

“Lojtari deshiron vetem Barcelonen. Si do ja beje Interi qe te kerkoje 111 milione euro nese ai del kaq hapur?”

“E thjeshte. Do te jete e detyruar te pranoje propozimin e Barcelones me lojtare ne marreveshje. Prandaj, pas dates 15 korrik, transferimi do te behet per vetem 70 milione euro plus nje lojtar”, shkruan me bindje te plote gazeta spanjolle.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.