Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

1,929 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mungon nje sulmues: dy emra aktuale, njeri fantastik!

Mungon nje sulmues: dy emra aktuale, njeri fantastik!
Xhorxh Gellci

Mungon nje sulmues.

Inter po punnon ne kete drejtim per te siguruar dike per t’ja dhene Walter Mazzarrit. Jane dy emrat kryesore: Jonathan Biabiany dhe Victor Ibarbo. I preferuari i teknikut eshte sulmuesi i krahut te Parmes, sepse mund te mbuloje shume pozicione dhe eshte me ekspert, duke mos harruar qe eshte rritur tek Inter dhe eshte i vlefshem per rregullat e UEFA.

Ndersa per te arritur tek Victor Ibarbo, celesi mund te jete Ruben Botta, per te cilin do te sigurohet e drejta e riblerjes. Por duhet te bindet Tommaso Giulini, qe ka refuzuar propozimet e Juventus dhe Atletico Madrid dhe kerkon 18 milion euro per kolumbianin. Prandaj, ne teori, tratativa me Parmen eshte me e thjeshte, duke vendosur ne tratative Silvestre, Mbaye dhe Schelotto.

Ndersa endrra per sulmin ngelet Stevan Jovetic. Manchester City deshiron ta mbaje deri ne 10 gusht per Community Shield kunder Arsenal. Alternativat e tjera jane Alvaro Negredo, Erik Lamela, Javier Hernandez, Alessio Cerci, Pato dhe Daniel Osvaldo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.