Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 29, 2020

Scroll to top

Top

1,124 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Murillo: “Ndihem krenar per fjalet e thene nga Cordoba”.

Murillo: “Ndihem krenar per fjalet e thene nga Cordoba”.
  • On 24/04/2016, 9:48

Pas ndeshjes se djeshme Murillo u ndal ne mikrofonat e FcInterNews.it:

 Nje fitore e bukur, me nje skuader te mire organizuar. Ti dhe Joao Miranda keni rezultuar si nje nga dyshet me te mira te Seris A:

“Si fillim jam i lumtur per tre piket. Persa i perket mbrojtjes, kur punojme sebashku, gjithmone permiresohemi, ne edhe skuadra”.

Nje bilanc tendin per kete sezon ne Milano:

“Cdo dite duhet te permiresohemi, nuk duhet te shperqendrohemi nga asgje; rezultatet vijne duke punuar dite pas dite”.


 Do te qendroni edhe sezonin e ardhshem tek Interi?
“ E tashmja ime eshte Inter, duhet te punoje per kete skuader. Ne te ardhmen do te shohim se cfare do te ndodh”.

Cordoba ka then se ti je e ardhmja dhe te ka uruar te kesh nje karriere me te mire sesa e tij. Si ndihesh kur degjon keto fjale?
“Sigurisht qe jame krenar nga fjalet e bashkombasit tim, i cili eshte nje legjende e kesaj skuadre. Une kam nje kontrate 5-vjecare, e tashmja ime eshte Interi dhe mendoj vetem per Interin. Shpresoj te bej mire”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.