Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

2,111 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

M’Vila gjithcka per Interin! Paga pothuajse e pergjysmuar, ja te gjitha detajet e marreveshjes. Dhe Mazzarri e di qe ai…

M’Vila gjithcka per Interin! Paga pothuajse e pergjysmuar, ja te gjitha detajet e marreveshjes. Dhe Mazzarri e di qe ai…
Ardi Deda

Kalojne oret dhe Yann M’Vila duket gjithnje e me afer Interit. Te dy klubet kane gjetur prej kohesh marreveshjen per operacionin: huazim me te drejte blerje per 10 milione euro. Per tu vleresuar pozicioni i Saphir Taider, qe per momentin duket se do te mbetet jashte. Ne kete menyre, Inter mund te paguaje menjehere nje milion euro duke paguar me pas 9 milione te tjere pas 12 muajsh.

Deshira per Inter – Ajo qe na rezulton eshte deshira e hekurt e francezit per tu veshur zikalter. Nje deshire qe ka bere ti thote jo ofertave te tjera terheqese ne aspektin ekonomik. Ai ia ka bere te qarte tashme Ausilios: dua vetem Interin. Dhe per kete arsye nga shume ane po flitet se mesfushori do te pranoje nje page pothuajse te pergjysmuar ne krahasim me ate qe fiton ne Rusi. “Per M’Vila kemi nje kontrate 4 vjecare me nje reduktim te pages: tek Rubin Kazan fiton 3 milione euro ne vit ndersa tek Inter do te fitoje 1,8 milione euro ne vit plus bonus qe lidhet me rendimentin dhe fitoren ne Europa League”, konfirmon Gazzeta dello Sport.

Vendos Mazzarri – Cfare mungon per firmen? Mesa duket, mungon akoma po-ja e Walter Mazzarri. “Yann M’Vila nuk eshte zgjedhja e pare e trajnerit (pas Luiz Gustavo ishte dhe Mario Suarez) por, pas lamtumires se Cambiasso, marrja e nje kolosi ne mesfushe dhe perpara mbrojtjes ishte nje komponent kyc dhe ku nuk duhej te gabohej. Pasi u provuan disa mundesi ja ku vjen M’Vila, per te cilin dje Mazzarri me ane te DVD ka pare pervojen e tij (qe nga janari 2013) tek Rubin Kazan. Gjithnje perdor te djathten, ka nje kembe te forte, me shume mbrojtes sesa ofensiv, me pak i pershtatshem se nje si Luiz gustavo, Sandro apo Mario Suarez qe dine edhe te zbresin dy hapa me poshte per te shkuar ne qender te mbrojtjes kur lojtaret e krahut dalin ne sulm. M’Vila eshte konsideruar nje dige klasike. Gjate dites se djeshme, Walter Mazzarri e ka pare, ripare, dhe ristudiuar. Dhe per pak ore do te lajmeroje drejtorin sportiv Ausilio per ti thene po ose jo”, zbulon Gazzetta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags