Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,155 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

M’Vila, Pato, Medel, Astori, Rolando, Campagnaro dhe Belanta: Te rejat e fundit!

M’Vila, Pato, Medel, Astori, Rolando, Campagnaro dhe Belanta: Te rejat e fundit!
Inter Club Staff

Interi eshte cmendur ne merkato. Pas ngadalsise qe e karakterizoi ne fillimet e merkatos, shoqeria zikalter eshte hedhur ne nje sulm te cmendur ne merkato dhe po mbyll pothuajse te gjitha tratativat qe ishin te hapura dhe te tej zgjatura.

I pari qe ju bashkua sot ekipit te Walter Mazzarrit ishte Dodo nga Roma i cili erdhi zyrtarisht dhe zhvilloi stervitjen e pare ne Pinetina. Tashme tekniku po pret edhe Yann M’Vila, futbollistin e Rubin i cili po pret ne Milano sinjalet pozitive te Rubin Kazan. Por nuk dihet me siguri se pse skuadra Ruse po e le kaq pezull kete marveshje e cila duke pare detajet, ka rreth dy jave qe eshte arritur. Vetem shifra e huazimit eshte modifikuar.

Kapitulli Alexandre Pato: Braziliani ish-Milan deshiron me cdo kusht te kthehet ne Itali dhe deshiron qe te vije tek Interi, aq shume sa eshte munduar te kete kontakt me zikalterit nepermjet agjenteve te tij. Interi nuk duket shume i interesuar edhe pse eshte ende shume heret per te folur per blerjen e nje lojtari tjeter ekstrakomunitar. Por ketu hyn ne loje edhe emri i Gary Medel.

Kiliani i Cardiff duket se eshte emri i duhur qe drejtori teknik i Interit Piero Ausilio po punon qe ta sjelle tek Interi qe prej nje muaj. Persa i perket menyres se transferimit te tij, drejtuesi zikalter ka propozuar nje huazim te thjeshte me te drejte blerje por klubi Anglez deshiron ta shese me titull perfundimtar menjehre. Nje zgjidhje e mundeshme: Huazim me te drejte blerje 6-7 milion euro.

Ardhja hipotetike e Medel nuk do te perjashtonte ardhjen tek Interi te Rolandos: Ai me shume mundesi do te rikthehet tek zikalterit duke konsideruar qe ai qe pritet te lere Milanon me shume mundesi do te jete Hugo Campagnaro. Davide Astori dhe Eder Alvarez Balanta, ne fakt jane vetem ide alternative dhe ne rast largimi te Campagnaros, eshte e mundur qe te mos behen blerje te reja, duke perjashtuar Rolandon qe sic e tham me larte pritet te vije dhe priten te reja ne ditet ne vazhdim.

Kjo ishte nje permbledhje e tratativave te Interit nga inter.al.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.