Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,037 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nagatomo, atehere kur nuk pritej vjen oferte nga Betis: ja shifrat dhe detajet!

Nagatomo, atehere kur nuk pritej vjen oferte nga Betis: ja shifrat dhe detajet!
Inter Club Staff

Me siguri, njeri prej lojtareve zikalter qe do te largohet nga Interi kete vere eshte edhe japonezi, Yuto Nagatomo.

Ai ndodhet ne kete moment i grumbulluar me kombetaren japoneze qe do te luaje ne boteror,  por po pret te marre vesh te ardhmen e tij.

Deshira e Nagatomos eshte te qendroje ne Turqi tek Galatasaray ku ka kaluar gjashte muaj teper te mire, por Turqit deri me tani nuk kane plotesuar kerkesat ekonomike te Interit.

E keshtu, nderkohe, mes Yuto Nagatomos dhe Galatasarayt eshte futur ne mes Betis Sevilla.

Sipas asaj qe thuhet ne shtypin turk, klubi spanjoll ka bere nje oferte prej 3,5 milione eurosh per lojtarin qe te binde Interin te shese mbrojtesin japonez ne La Liga.

Per momentin, ai ka shprehur deshire vetem per nje transferim ne Turqi por nuk dihet nese do te pranonte te shkonte n e La Liga.

Gjithesesi, perseri nga Turqia bejne me dije se ka distance ndermjet kerkeses se Interit qe eshte 4 milione euro dhe ofertes se Galates qe eshte 2,5 milione euro.

Interi nuk ka asnje preference ne kete moment dhe do te donte ta shiste Nagatomon tek ofruesi me i larte.

Priten zhvillime te reja dhe Interi ne kete mes eshte e lumtur qe ka edhe nje pretendent tjeter per kartonin e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.