Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

432 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nagatomo: “E ardhmja ime? Do te doja te qendroja te Galatasaray! Vitin tjeter…”

Nagatomo: “E ardhmja ime? Do te doja te qendroja te Galatasaray! Vitin tjeter…”
Bujar Berishaj

Ne nje interviste per T-Sport, Yuto Nagatomo ka folur per eksperiencen e tij ne Turqi.

Nje eksperience qe pritet te vazhdoj, me synimin e japonezhit qe tashme eshte i qarte. Te qendroj dhe te vazhdoj te Galatasaray.

“Nese do te duhej te vendosja ne kete moment, atehere do te me pelqente te qendroja 100%. Jam me te vertete shume i lumtur ketu”, ka thene Yuto.

Ai pastaj flet edhe per transferimin e tij ne Turqi dhe objektivat qe ka pasur: “Kam ardhur ketu me besim te madh. Fatih Terim ka qene efikas ne zgjedhjen time per te ardhur ketu dhe objektivi im i vetem ishte ai qe te fitojme kampionatin”.

“Pasi jam integruar ne skuader kam kuptuar edhe nje here se sa klub i madh eshte Galatasaray. Tifozet jane fantastike edhe njerezit ketu jane shumete mire” eshte shprehur Yuto qe ne fund ka thene:

“Objektivat duhen te rriten gjithmone. Vitin tjeter duhet te perqendrohemi dhe te bejme mire ne Champions League”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.