Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

311 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nagatomo: “E ardhmja? Ja cfare do te ndodhe. Kam Interin ne zemer, por…”

Nagatomo: “E ardhmja? Ja cfare do te ndodhe. Kam Interin ne zemer, por…”
Inter Club Staff

Mbrojtesi i krahut japonez ka folur per mediat per te ardhmen e tij dhe eksperiencen ne Turqi.

Ai ne janar u largua nga Interi qe te vishte bluzen e Galatasaray por Yuto Nagatomo ka mbetur shume i lidhur me Interin.

I intervistuar nga Gazzetta dello Sport, mbrojtesi i krahut ka folur per motivet e largimit te tij ne dhjetor dhe arsyet se pse vajti ne turqi.

“Jam shume i lumtur keshtu si kane shkuar gjerat. Shoket, klubi, tranjeri dhe tifozet me kane pritur shume mire. Kemi disa objektiva te rendesishem perpara. Duam titullin, tifozet e meritojne. Pastaj do te perqendrohem tek boterori me Japonine.”

Me siguri Boterori te ka shtyre larg Interit ne janar…

“Po, kishte shume konkurence dhe nuk mund ti lejoja vetes te humbisja boterorin e Rusise. Te luaj aty me kombetaren time eshte dicka qe per mua do te thote shume.”

Interin e ndek?

“Cdo ndeshje. Interi eshte ne zemren time dhe qe kur jam ketu nuk humb nje ndeshje te vetme. Kur nuk i shoh live, i shoh me vone perseritje.”

Me Napolin kane luajtur mire…

“Skuadra po, ka luajtur mire, por na duhet fitorja. Mundesishte qe ndaj Sampdorias kete jave.”

Spalletti tha se skuadra nuk ka kualitet. E ke degjuar?

“Me siguri e tha qe te stimuloje skuadren. Por Interi eshte plot me futbolliste te forte dhe me kualitet. Kam besim te plote tek shoket e mi.”

Cfare do te ndodhe ne fund te huazimit?

“Tani eshte heret per ta thene. Ne fillim dua te fitoj kampionatin. Pastaj do mendoj per Rusine. Kaq per momentin.”

A do te riktheheshit ne Milano?

“Une kam Interin ne zemer. Sdo kisha absolutisht asnje problem te qendroja ne Milano.”

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.