Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2021

Scroll to top

Top

799 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nagatomo, Galatasary e ka seriozisht: ja oferta per Interin!

Nagatomo, Galatasary e ka seriozisht: ja oferta per Interin!
Inter Club Staff

Nagatomo po kalon nje moment shume te mire ne Turqi ku ka gjetur nje ambjent mjaft te ngrohte por edhe performancat e tij kane qene te nje niveli teper te larte. 

Japonezi eshte huazuar ne Turqi dhe ne fillim u mendua se do te ishte vetem nje eksperience 6 mujore ne kerkim te grumbullimit nga kombetarja ne Rusi 2018, por duket se do te jete dicka me shume se kaq.

“Shpresoj qe Nagatomo te vazhdoje me ne edhe sezonin e ardhshem”. 

Keshtu eshte shprehur perandori Fatih Terim per lojtarin shtatshkurter.

Kjo deklarate e Terim eshte thjesht e fundit, sepse komplimentat per te nga ana e teknikut kane qene te shumta.

Qe prej transferimit tek Galata, Nagatomo eshte bere nje nga me te preferuarit e Terim.

Related image

Galatasary nderkohe, nga ana e saj, e shtyre natyrisht nga deshira e teknikut, deshiron ta bleje ne menyre perfundimtare Nagatomon ne fund te huazimit 6 mujor.

Kjo gje shkruhet sot ne shtypin turk, te cilat japin edhe detaje.

Ja cfare shkruan portali Fanataik:

“Cimbom do te kontaktoje shume shpejt klubin zikalter dhe ne fund do te arrihet nje marreveshje ndermjet dy klubeve. Duket se ka pasur nje dakordesi paraparake verbale. Nagatomo pritet te transferohet ne menyre perfundimtare ne Turqi per nje shume rreth 4-5 milione euro, edhe pse Interi kerkon dicka me shume.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.