Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 20, 2021

Scroll to top

Top

389 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nagatomo: “Inter, me lejo te largohem. Dua te shkoj te Galatasaray!”

Nagatomo: “Inter, me lejo te largohem. Dua te shkoj te Galatasaray!”
Bujar Berishaj

Yuto Nagatomo duket se e ka te qarte se cfare deshiron ne te ardhmen e tij.

Ne nje interviste te dhene per haberturk.com, Yuto Nagatomo ka folur per tratativen qe duhet ta coj nga Inter te Galatasaray si blerje me titull perfundimtar.

“I kam dhene zemren time Galatasarayt, shpresoj qe Interi te me lejoj te largohem”, kane qene fjalet e japonezit qe ne mendjen e tij ka vetem klubin turk dhe asgje tjeter.

“Kam gjetur dashuri dhe respekt, gjera te cilat nuk prisa t’i gjeja. Edhe familja ime e adhuron Stambollin”, ka perfunduar Nagatomo.

Nagatomo nuk ben pjese me ne planet e Interit dhe zikalterit duan ta shesin ate te Galatasaray por vetem sipas kerkesave dhe kushteve te klubit.

Interi kerkon 4 milione euro qe te lejoj Nagatomon qe te largohet nga Milano kurse klubi turk per momentin ofron vetem rreth 2 milione euro. Shitja e tij te Galatasaray do te ishte shume e dobishme per bilancin zikalter qe duhet te sistemohet me plusvalencat.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.