Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

409 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nagatomo, Interi i dergon ultimatum Galatasarayt: Ja cmimi! Ose paguani, ose…

Nagatomo, Interi i dergon ultimatum Galatasarayt: Ja cmimi! Ose paguani, ose…
Inter Club Staff

Sic eshte bere me dije, dje ka pasur nje takim ndermjet agjentit te Japonezit dhe drejtorit sportiv te Interit, Piero Ausilio.

Prezent ne Pinatina ka qene Federico Pastorello, agjent i japonezit ne pronesi te Interit, Yuto Nagatomo.

Pastorello gjithashtu eshte edhe agjenti i Asamoah, me te cilin Interi po negocion per sezonin e ardhshem.

Gjithesesi, sipas asaj qe tregohet nga FcInter1908, vizita e djeshme e Pastorellos ishte pikerisht per te folur per Nagatomon i cili eshte ne huazim aktualisht tek Galatasaray.

Ashtu si konfirmohet edhe nga Corriere dello Sport, duket se Interi i ka dhene nje ultimatum klubit Turk.

Ja cfare shkruan Corriere dello Sport:

“Prokuratori i njohur ka takuar Ausilion, duke mare edhe nje cmim per shitjen perfundimtare te klientit te tij, Nagatomo, i cili po luan ne nivele te kenaqshme tek Galata.”

“Klubi Turk deshiron ta konfirmoje sepse tekniku i tyre e deshiron edhe sezonin e ardhshem ne Stamboll mbrojtesin e krahut.”

“Per Nagatomon eshte bere e gjalle edhe Betis Sevilla, por kjo e fundit do te beje nje oferte vetem ne rast se kualifikohet ne Europa League.”

“Ultimatumi qe klubi zikalter i ka bere me dije Galatasaray nepermjet agjentit Pastorello ka qene i qarte: Nagatomo do te largohet vetem me nje oferte 6-7 milione euro.”

“Ne rast se Galatasaray nuk do te paguaj kete shifer, Interi nuk do e kishte problem ta kthente Nagatomon ne baze per ta shitur tek nje klub tjeter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.