Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,344 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nagatomo: “Ja se cfare na ka thene Mazzarri pas Cagliarit. Fasha e kapitenit? Nese ju them…”

Nagatomo: “Ja se cfare na ka thene Mazzarri pas Cagliarit. Fasha e kapitenit? Nese ju them…”
Ardi Deda

Yuto Nagatomo, pas fitores kunder Qarabag, shkund pluhurin te post-Cagliarit dhe kerkon te shohe pozitivisht: “Ka qene nje ndeshje e veshtire, por ne kete moment te fitosh eshte shume e rendesishme keshtu qe jam i  kenaqur me fitoren”.

Sot keni luajtur ne te djathte dhe D’Ambrosio ne te majte, perse?

“Nuk e di, por gjithsesi ne stervitje e kemi provuar keshtu. Pas fitores se sotme atmosfera e skuadres eshte e mire, nese fitojme akoma ne Firenze do te behet e shkelqyer. Pas ndeshjes kunder Cagliarit kemi folur per problemet qe lidhen me presingun, dhe se si te zvogelojme boshllekun midis mbrojtesve dhe sulmuesve”.

Mbi ndeshkimin tim?

“Me ka ardhur shume keq per skuadren dhe jam ndjere pergjegjes. Kam reflektuar mbi gabimet, por perpiqem te mos mendoj me per kete sepse nuk mund te ndryshoj ate cfare ka ndodhur. Bej ate qe duhet te bej dhe mjafton”.

Forma ime fizike?

“Jam mire, por isha mire edhe te dielen e kaluar. Nuk eshte e mundur te kesh rendimentin maksimal gjithmone, por vazhdoj te stervitem fort per t’u permiresuar”.

Nese te dielen e kaluar me ka peshuar fasha e kapitenit?

“Tani jo me, kjo ndodhte ne fillim te sezonit te kaluar. Ndjeja nje peshe te madhe, tani jo, por nese them se une jam ndeshkuar te dielen, askush nuk do ta besoje…”

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.