Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

306 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nagatomo: “Shiriti i kapitenit nje nder, dua te jem si Zanetti. Hernanes dhe Thohir…”

Nagatomo:  “Shiriti i kapitenit nje nder, dua te jem si Zanetti. Hernanes dhe Thohir…”
Donald Elmazi

Ne nje interviste te dhene per Sky Sport 24, Yuto Nagatomo flet ne prag te sfides se te shtunes ne Firenze: “Na pret nje ndeshje e veshtire sepse Fiorentina eshte nje skuader e forte. Ne po pergatitemi mire dhe duam te fitojme”.

Mbi golat e realizuar ne kete sezon dhe emocionin e shiritit te kapitenit: “Mua me pelqen te shenoj, me Mazzarrin nuk luaj pikerisht si mbrojtes, dua te shenoj akoma. Jam i nderuar qe kam vene ne krah shiritin e kapitenit dhe per kete duhet t’i falenderoj te gjithe, tifozet dhe shoket e skuadres”.

Puna eshte moto-ja e mbrojtesit japonez: “Eshte nje gje shume e rendesishme, me pelqen te punoj. Po stervitem ne maksimum. Mendoj se eshte e mundur te kualifikohemi per nje vend ne Europe”.

Flitet edhe per shoket e skuadres: “Ardhja e Hernanes ka qene pozitive per skuadren. Zanetti? Eshte shume i forte, enderra ime eshte te behem si ai, si person dhe si lojtar. Ai mendon gjithmone per te gjithe dhe mua me pelqen shume kjo gje”. Per presidentin Thohir:”Jam krenar qe kam nje president Aziatik. Eshte nje nder”. Per te ardhmen: “Dua te luaj tek Inter. Gjithmone”.

Ne fund pak hapesire per kombetaren Japoneze dhe per Boterorin: “Me Zaccheronin po rritemi shume, mendoje se do shkoje mire”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.