Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

733 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nagatomo shqeteson Interin. Kontrolle sapo te futet ne Itali…

Nagatomo shqeteson Interin. Kontrolle sapo te futet ne Itali…
Xhorxh Gellci

Massimiliano Nebuloni, gazetar i Sky ne ndjekje te Interit ben permbledhjen e pregatitjes te zikalterve per ndeshjen e te dieles kunder Cittadella ne Kupen e Italise. Krahet, nga pike force e lojes te Mazzarrit, tani jane kthyer ne nje nga pikat me pak te sigurta. Jonathan, Wallace dhe Pereira nuk bindin plotesisht. I vetmi qe tekniku e quan te gatshem eshte Yuto Nagatomo, por japonezi ka nje problem ne kofshe qe e shqeteson Interin. Do te behen kontrolle sapo te rifutet ne Itali. Kjo dhimbje e kishte bllokuar ne Amerike dhe zikalterit mundeshin qe te pakten t’i evitonin udhetimin.

Cittadella nuk tremb shume nga anet e Appianos, por eshte nje skuader qe luan permendesh dhe kjo mund te shnderrohet ne nje veshtiresi. I vetmi lajm i mire per sot eshte kthimi ne grup i Mateo Kovacic, qe do jete pika e forces te ketij Interi. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.