Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

514 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nainggolan, askush nuk po e tregon sakte ate qe po ndodh: “Interi ka folur qarte: ai me te vertete kesaj radhe mund te qendroje.”

Nainggolan, askush nuk po e tregon sakte ate qe po ndodh: “Interi ka folur qarte: ai me te vertete kesaj radhe mund te qendroje.”
Inter Club Staff

Nder lojtaret e Interit qe kane ndjekur nje program stervitje individuale ne Appiano Gentile, ka qene edhe Radja Nainggolan.

Ai eshte rikthyer keshtu nga huazimi sezonal tek skuadrra e Cagliarit dhe belgu pritet ta nise sezonin e ri nen urdhrat e Contes.

Mesfushuro belg prej shume mediave shihet te lista e atyre qe do te largohen, por sipas Tuttosport, askush nuk po e tregon sakte ate qe po ndodh.”

E ardhmja e tij mbetet e gjitha per tu shkruar, por cila eshte hipoteza me e mundshme per te ardhmen e tij ne kete moment?

JO NJE HUAZIMI TE RI – “Cagliari e ka takuar Interin, por nuk ka shkuar dot pertej nje huazimi te ri per te.”

“Formule kjo qe klubi zikalter nuk eshte dakort, sepse Interi deshiron te fitoje para. Nje huazim, nuk do te sillte para dhe keshtu Interi do e mbante ne skuader pa problem belgun.”

“Te pakten deri me tani, ka pasur dy oferta per te: nje nga Cagliari dhe nje nga Galatasaray, te dyja per huazim. Dy refuzime keshtu nga Marotta.”

NJE RESURS PER CONTEN – “Conte, ashtu si dihet tashme, ka kerkuar disa mesfushore te ri tek klubi.”

“Nje do te jete Vidal dhe tjetri ne mendjen e tij, do donte te ishte Kante. Por per te arritur te francezi i Chelsea, do te duhen 50 milione euro. Keshtu, do duhet ndonje shitjet e madhe.”

“Nuk eshte kaq e sigurt qe kjo gje do te ndodhe. E meqe jemi ketu, pse te mos mendojme se Nainggolan do te kete nje shans te ri?”

“Ne fund, per ta dhene perseri ne huazim, ka kohe gjithmone nese nuk do te kete oferta te kenaqshme.”

“Ai ne bilanc kushton 19 milione euro: cfare arsye ka Interi ne kete moment qe ta fale? Asnje.”

“Feeling me Conten ekziston. E ka pranuar edhe tekniku ne te kaluaren: “kam nje mendim shume pozitiv per Nainggolan, do doja ta merja me mua te Chelsea dhe ai e di shume mire kete”, ka thene ai ne te kaluaren dhe Ninja e ka thene edhe vete kete gje.”

AI MUND TE BEJE GJITHCKA – “Nainggolan eshte nje “gjithckaberes” ne mesfushe: luan perpara mbrojtjes, eshte nje mezzala, mund te behet nje trekuartist.”

“Por tek Cagliari ka luajtur me se shumti perpara mbrojtjes. Gjithesesi, ai do te kete nje shans te arte ne dy javet e ardhshme dhe mund te ndryshoje komplet historine e tij me Interin: Conte eshte gati ti jape nje shans te madh?”

“Nuk dihet me siguri, por ekziston dicka qe mediat nuk e kane thene akoma: Interi ka folur qarte: ai me te vertete kesaj radhe mund te qendroje ne Milano, si zikalter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.