Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

410 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nainggolan, cfare sulmi ndaj Interit: “Kam ardhur te Cagliari per te gjetur ate qe me kane vjedhur…”

Nainggolan, cfare sulmi ndaj Interit: “Kam ardhur te Cagliari per te gjetur ate qe me kane vjedhur…”
Inter Club Staff

Lojtari ka zbarkuar pak me pare ne aerportin e Cagliarit, Elmas, dhe Radja Nainggolan, eshte keshtu gati te firmose kontraten e re me klubin sard.

Ai ka folur keshtu per rikthimin e tij te Cagliari: “Jam shume i lumtur qe jam ketu. Dua te gjej deshiren per te luajtur. Nje deshire qe ma kane vjedhur kohet e fundit ne kete faze te pare te sezonit.”

“Fitore personale? Jo. Ndihem mire fizikisht dhe jam gati te luaj. Me pelqen shume te luaj futboll, kaq eshte.”

“Shpresoj qe te kenaqem sa me shume ne fushe dhe fusha te flase per mua, jo gjera te tjera sepse kam degjuar shume gjera te paverteta keto kohe.”

“Kam lexuar gjera absurde. Cfare do te jap ne Cagliari? Isha ketu veren e shkuar, me ne fund jam ketu edhe vitin e ardhshem.”

“Tashme jam nje lojtaar qe spostohet sa majtas-djathtas. Di Francesco? Kam folur me te. Ne vere me donte ketu, por tani ja dolem.”

“Shoh nje skuader te forte dhe kompetitive. Mungonte vazhdimesia me shume lojtare te rinj por shpresoj ti ndihmoj une me eksperiencen time.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.