Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 12, 2020

Scroll to top

Top

887 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nainggolan, CR7, Alisson: ja TOP 11 e merkatos verore 2018. Interi rikthehet protagoniste!

Nainggolan, CR7, Alisson: ja TOP 11 e merkatos verore 2018. Interi rikthehet protagoniste!
Inter Club Staff

Eshte e vertete, ndoshta eshte ende heret qe te stilohet nje top 11 e kesaj merkatoje verore, por eshte e mundur te perpilohet nje formacion me blerjet me te mira deri ne kete moment. 

Kete vit Serie A ka pare nje nga merkatot me te bukura ndonjehere.

Ardhja e Cristiano Ronaldos, ardhja e mundshme e Luka Modric, apo edhe goditje te tjera e kane bere Serie A te jete ne qender te reflektoreve.

Nese disa klube ne Serie A kane levizur shume mire kete merkato, edhe La Liga dhe Premier League tregojne edhe njehere qe kane me shume para dhe mund ti lejojne vetes blerje te cmendura.

Ne TOP 11 me poshte duhet te llogarisim qe ne Premier Leagua merkato ka mbaruar dje, ne Serie A mbyllet pas nje jave ndersa ne Bundeslige, Ligue 1 dhe Liga ne fund te veres.

Prandaj, ka ende vend per goditje te tjera kete vere.

Por le te fillojme me TOP 11 e sic e do zakoni, e fillojme nga portieri e deri tek sulmuesi!

Ne porte: Alisson Becker

Nga Roma tek Liverpool

Kosto e operacionit: 72 milioni di euro

Mbrojtes: Joao Cancelo

Nga Valencia tek Juventus

Kosto e operacionit: 40 milione euro

Mbrojtes: Clement Lenglet

Clement Lenglet

Nga Siviglia tek Barcellona

Kosto e operacionit: 35 milione euro

Mbrojtes: Stefan De Vrij

Nga Lazio tek Inter

Kosto e operacionit: parameter zero.

Mbrojtes: Fabinho (e kane llogaritur si mbrojtes, edhe pse ai me se shumti luan ne mesfushe)

fabinho liverpool

Mesfushor: Jorginho

Jorginho 14 luglio

Nga Napoli tek Chelsea

Kosto e operacionit: 60 milione euro

Mesfushor: Radja Nainggolan

Nga Roma tek Interi

Kosto e operacionit: 23,5 milione euro.

Mesfushor: Fred

Foto tratta da www.manutd.com

Nga Shakhtar Donetsk tek Manchester United

Kosto e operacionit: 60 milione euro

Sulmues: Malcom

Malcom Barcellona 2

Nga Bordeaux tek Barcelona

Kosto e operacionit: 41 milione euro

Sulmues: Lautaro Martinez

Nga Racing tek Interi

Kosto e operacionit: 16 milioni di euro

Sulmues: Cristiano Ronaldo

Nga Real Madrid tek Juventus

Kosto e operacionit: 105 milioni di euro

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.