Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 22, 2019

Scroll to top

Top

546 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nainggolan fjale te renda ndaj tranjerit te Belgjikes: “Tani dua vetem Interin. Martinez eshte nje…”

Nainggolan fjale te renda ndaj tranjerit te Belgjikes: “Tani dua vetem Interin. Martinez eshte nje…”
Inter Club Staff

Ne nje interviste te gjate te dhene per mikrofonat e ESPN, Radja Nainggolan ka folur gjate. 

Ai eshte ndalur me se shumti tek Interi dhe te Kombetarja ku mesfushori zikalter ka treguar se nuk eshte penduar se i ka thene jo Belgjikes pas mungeses ne Boterorin e Rusise dhe mos therritjes ne kombetare nga Roberto Martinez.

Nainggolan nder te tjera e ka quajtur tranjerin e Belgjikes si “patetik” per shkak se ai i kerkoi falje perpara mediave. Ninja nderkohe eshte i sigurt: nuk do te rikthehet ne kombetare me dhe ka treguar se do i dedikohet me dashuri vetem Interit.

Ja fjalet e tij: 

TRANJERI QE I KERKOI TE FALUR LIVE – “Isha shume i zhgenjyer nga fakti se u skarcova pa asnje motiv por duke luajtur madje nje paraeleminatore ne nje nivel teper te larte dhe nje Europian shume te mire.”

“Te Belgjika kishte lojtare qe nuk luanin ne klube te medha apo te nje niveli te larte, por u therrisnin gjithmone. Nuk kam kerkuar asgje dhe nese grumbullohesha kjo gje behej se luaja 50 ndeshje ne sezon te nje niveli teper te larte dhe e meritoja ate gje.”

“Faljet e tranjerit? Ai eshte treguar nje njeri patetik. Kur isha tek Roma luajta 50 ndeshje ne sezon pa u ndalur asnjehere por u kritikova per jeten qe beja.”

“Mendoj se njerezit nuk duhet te gjykojne pa me njohur. Dua qe njerezit te mi thone gjerat ne fytyre, jo si ai: mbase pasi nuk me grumbulloi une ja jap doren pa probolem, por ajo qe kam problem eshte mungesa e respektit drejt meje.”

ETIKETIMET – “Eshte e veshtire kur dikush te ve nje etikete ne shpine dhe e ke me vete gjithandej. Edhe kur nje skuader deshiron te bleje, ben shume pyetje per mua.”

“Por une nuk jam nje njeri i keq dhe ata qe me njohin e dine qe zemren e kam me te madhe se te gjithe. Me pelqen qe te rri me njerez te mire rreth e rrotull meje, keshtu jam rritur une.”

BELGJIKA DHE INTERI – “Nuk do te kthehem ne kombetare, e kisha thene qe do i thoja mire u pafshim kombetares nese nuk do te luaja ne Boteror dhe keshtu do te bej. Jam nje njeri i fjales une.”

“Do i dedikohem Interit me shume dashuri dhe kete gje do e bej per shume kohe. Nese do te nderrohet tranjeri dhe do te me lutej te kthehesha, do i thoja perseri jo sepse une jam i bindur per vendimin tim.”

“Cdo here qe luan kombetarja tani, une marr 4-5 dite pushim afer familjes time nderkohe qe 1-2 ore ne dite stervitem me Interin.”

“Eshte gjithmone bukur te kujtoj kur luajta Europianin, eshte dicka qe do e mbaj gjithmone me vete. Por me kombetaren mbaroi tani. Sic e thashe edhe me larte, koha ti dedikohem Interit me dashuri.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.