Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 22, 2020

Scroll to top

Top

394 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nainggolan flet per te ardhmen: “Ku do te shkoj? Per mua flitet cdo vere prej 10 vitesh. Une deshiroj vetem nje gje.”

Nainggolan flet per te ardhmen: “Ku do te shkoj? Per mua flitet cdo vere prej 10 vitesh. Une deshiroj vetem nje gje.”
Inter Club Staff

Radja Nainggolan eshte gjithmone ne qender te mediave italiane: kjo sepse e ardhmja e tij sezonin qe vjen eshte me nje pikepyetje te madhe.

Do te vije tek Interi apo zikalterit do e shesin perseri? Kjo eshte pyetja qe i mund te gjithe.

Nderkohe, ai ka folur per Sky Sport ku ka dhene mendimin e tij per situaten qe po kalon por edhe tper te ardhmen.

“Mendoj qe tek Cagliari kam bere mire dhe kam gjetur nje skuader qe me ka pritur mire. Jam shume i lumdur ketu.”

Cili eshte objektivi i ketij Cagliari?

“Duhet te shohim vetem veten tone dhe te mos mendojme per askend tjeter. Duam te kemi nje klasifikim sa me te mire. Objektivi yne eshte ta permiresojme dhe te arrijme sa me lart te jete e mundur.”

Flitet per nje te ardhme. Napoli, Fiorentina… Inter. Ti cfare do doje te beje?

“Oh, me vertete? Nuk e dija. Flitet per mua perej dhjete vitesh dhe kudo qe te shkoj ka per te qene nje vendim i marre ne qetesi.”

“Une perqendrohem tani tek skuadra ku po luaj sepse jane djem te mrekullueshem dhe po kenaqem sikur te isha 20 vjec. Do mendoj te zbavitem edhe vitin e ardhshem e pastaj te shohim. Preferenca? Jo, dua vetem te zbavitem ne fushe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.