Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

970 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nainggolan: “Interi me donte ne vere, por nuk ishin kushtet: ja cfare ndodhi.”

Nainggolan: “Interi me donte ne vere, por nuk ishin kushtet: ja cfare ndodhi.”
Inter Club Staff

Radja Nainggolan ka qene nje nga emrat me te perfolur ne vere per tu transferuar tek Interi. 

Te gjithe, qe tek mediat e deri tek tifozet zikalter po prisnin nje ose me shume goditje te medha tek Interi nga ana e Suning ne vere, por kjo gje nuk ndodhi.

Pak per faj te Fair Play Financiar dhe me shume per faj te bllokimit te qeverise Kineze.

Direktivat ishin te qarta per Suning nga eperoret ne azi: Asnje investim i cmendur neper skuadra futbolli dhe per merkato futbollistesh.

Keshtu ndodhi, por ky bllokim beri qe Radja Nainggolan te mos vishte bluzen zikalter ne vere.

Belgu ka dhene nje interviste te gjate per gazeten italiane Il Tempo, ku e pranon kete fakt.

Radja ka treguar disa prapaskena te karrieres se tij ne vitet e fundit, por ajo qe ben me shume buje eshte konfirmimi qe ai ben per interesimin real te Interit.

Ja fjalet e tij:

“Luciano Spalletti me ka qef mua por edhe une e kam qef ate. Interi provoi te me blinte ne vere, eshte e vertete, por nuk ishin kushtet e duhura qe ky transferim te realizohej. Nuk e di pse. Gjithesesi tani nuk largohem me. Me Di Francescon ndihem mire, eshte i afte nga ana taktike edhe pse shenoj me pak, per mua nuk eshte nje problem.”

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.