Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

4,324 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nainggolan, ne oret e fundit Interi ka intensifikuar presingun: gati nje oferte 55-60 milione per Romen!

Nainggolan, ne oret e fundit Interi ka intensifikuar presingun: gati nje oferte 55-60 milione per Romen!
Inter Club Staff

Ne oret e fundit, Interi duket se ka intensifikuar presigun tek Roma per Radja Nainggolan.

Sipas asaj qe zbulon Gazzetta dello Sport kete mengjes, kontaktet ndermjet klubeve kane ekzistuar prej kohesh per mesfushorin belg, por ne oret e fundit duket se ka nisur nje sulm i ri nga zikalterit, pavarsisht deklaratave te drejtorit sportiv Monchi qe tha se sdo te kete me blerje te lojtareve te medhenj. Klubi zikalter eshte i gatshem te vere 55-60 milione euro ne pjate, nje shifer qe eshte parashikuar qe do te perdoret per blerjen e nje mesfushori te madh (ne liste edhe Naby Keita i Liepzig dhe Arturo Vidal).

Nga ana e tij, eshte per tu theksuar se ish lojtari i Cagliarit po pret nje rritje te kontartes, sepse kryeqytetasit i kane premtuar qe do i permirsojne kontraten aktuale prej 3,2 milione eurosh ne sezon. Pas eleminimit qe ne paraeleminatoret e Champions, rinovimi ka mbetur pezull. Tema eshte rikthyer perseri keto ore, ku lojtari kerkon 4 milione euro ne sezon plus bonuse per te rinovuar deri ne 2021, nderkohe neper rrjete sociale ai eshte shprehur: “Po pres akoma une”.

Ne kete periudhe jo shume te qarte per te ardhmen e tij, Interi mbetet ne dritare, e vetedijshme se nje pjese te madhe te parave te vene ne dispozicion nga Suning do te perdoren per goditjen e madhe ne mesfushe. Profili i 29 vjecarit eshte perfekt. Nuk mbetet gje tjeter vecese te presim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.