Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

725 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nainggolan, nga Roma del ne pah nje fakt i rende: “Ja motivi i vertete i transferimit ne Milano.”

Nainggolan, nga Roma del ne pah nje fakt i rende: “Ja motivi i vertete i transferimit ne Milano.”
Inter Club Staff

Eshte folur shume per largimin e Radja Nainggolan nga Interi veren e shkuar.

Kjo sepse mbi te gjitha mesfushori belg nuk e ka fshehur asnjehere merzine e tij se pse Antonio Conte nuk e mori ate parasysh aspak.

Por nga klubi zikalter ka pasur gjithmone vetem nje linje per tu ndjekur: belgu eshte jashte planeve te Interit dhe duhej hequr dore prej tij mbi te gjitha per motive disiplinare.

Nje jete mondane ajo e Ninja qe gjithmone ben te diskutohet shume e normalisht ashtu ka qene edhe ne Milano.

Por me sa duket ka qene pikerisht ky edhe objektivi real i largimit te tij nga Roma dy vera me pare.

Kete gje e ka shkruar sot Corriere dello Sport e cila ka shpjeguar se “i eshte shpetuar jeta Radjas” nder te tjera.

Keto kane qene fjalet e te perditshmes Italiane:

“Hipoteza e nje rikthimi ne Rome nderkohe eshte shume e veshitre dhe jo vetem per anen ekonomike te tratatives.”

“Askush ne Rome nuk i harron netet e vona ku Radja menjehere pas stervitjeve shkonte ne klube dhe e gdhinte atje.”

“Ato kane qene arsyet kryesore te ndarjes me lojtarin belg qe ne Rome ndihej si zot, por jo dhe aq zot kur filloi te kishte keto probleme te shpeshta disiplinore.”

“Nder te tjera, Radja Romes i ka sjelle edhe nje dhurate te bukur: kartonin e Niccolo Zaniolo per vetem 4,5 milione euro.”

“Ate vere ne USA, nje drejtues i famshem i Romes zbuloi per disa miq te tij ne shtyp se Radja u shit tek Interi per “ti shpetuar jeten”, sepse tek Roma do te kishte nje fund me te keq.”

“Me sa duket pikerisht ky ka qene motivi i shitjes nga ana e Romes se nje nga lojtareve te saj me te rendesishem vitet e fundit.”

“Nderkohe, ne kete moment nuk dihet ende se cfare do te behet me te ne te ardhmen sepse Cagliari duket qe si ka resurset e duhura eknomike per ta blere.”

“Por nese Interi nuk do te besoje tek ai, Radja vete do te kerkoje nje skuader qe do te besoje fuqishem tek ai sepse tashme nuk eshte me i ri, por 32 vjec.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.