Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 24, 2019

Scroll to top

Top

447 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nainggolan nuk ka dashur te humbase Barcelonen por eshte ende i demtuar. Per Atalanta-Inter…

Nainggolan nuk ka dashur te humbase Barcelonen por eshte ende i demtuar. Per Atalanta-Inter…
Inter Club Staff

Ndeshja ndermjet Interit dhe Barcelones ka treguar se Nainggolan po vuan ende demtimin e pesuar ne derbi kur Biglia i demtoi kaviljen. 

Ai dukshem u pa se nuk eshte rekuperuar ende plotesisht.

Gjithesesi, pertej kesaj, Ninja nuk ka dashur qe ta humbase ate ndeshje per asgje ne bote dhe ka zbritur ne fushe edhe pse me dhimbje. Paraqitja e tij tregoi se gjendja fizike e belgut nuk eshte nder me te mirat.

“Shpesh here me vonese ne pasimin e pare, Radja u pa goxha ne veshtiresi pas 63 minutash loje ku i la me pas vendin edhe Borja Valeros.”

“Ne kete moment dhimbja ndihet shume pak ne kaviljen e tij dhe duket se eshte 95% e rekuperuar. Stafi mjekesor i Interit ka bere nje pune te madhe me te, por Luciano Spalletti, dy nete me pare, disa minuta pas ndeshjes shpjegoi keshtu situaten:

“Nainggolan ne kete ndeshje ka bere me shume nga sa i eshte kerkuar madje. Tani presim nga ai te rrisi gjendjen e tij fizike dhe te kaloje kete problem sepse ne nje pjese te caktuar te ndeshjes ai po calonte.”

Ja pse Ninja mbetet ne dyshim te forte per ndeshjen e Bergamos te dielen ne 12:30.

Minuta te reja ne kembet e tij do e ndihmonin per ta vene ne rrugen e duhur por eshte e vertete gjithashtu se lojtari ndoshta nuk do te rrezikohet duke pare se pas Atalantes jane pushimet e kombetares dhe do te punohet me mire me rekuperimin e tij.

“Ideja eshte qe te mos rrezikohet ne kete moment. Ose mbase Spalletti po mendon qe ta fuse gjate ndeshjes ne vazhdim, sepse zevendesuesit e Ninjas deri me tani kane bere pune shume te mire sa here jane futur ne fushe.”

“Si Borja Valero (qe eshte alternativa e pare) por edhe Joao Mario qe ka ripeshkuar Spalletti ndeshjet e fundit te Serie A jane zevendesues te vlefshem.”

“Sigurisht qe askush nga ata te dy nuk kane fizikun dhe prezencen e Ninja ne fushe, por Interi me ta ne fushe eshte ne gjendje te beje gjera te tjera te mira gjithashtu.”

Keshtu e mbyll shkrimin e saj e perditshmja italiane Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.