Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

374 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nderkohe qe shitej Icardi, Interi ka mbyllur rinovimin e nje lojtari ne shtepi: ja detajet!

Nderkohe qe shitej Icardi, Interi ka mbyllur rinovimin e nje lojtari ne shtepi: ja detajet!
Inter Club Staff

Shitja e Mauro Icardit ne menyre perfundimtare tek Paris Saint-Germain mund te kete qene thjesht operacioni i pare per Interin.

Perpara eshte nje vere qe per zikalterit mund te konsiderohet si shume e rendesishme per shkak te operacioneve te shumta qe do te ndodhin.

Sipas asaj qe tregon diten e sotme Tuttosport, drejtuesit zikalter nderkohe qe po negocionin me Paris Saint Germain, kane mbyllur nje operacion ne shtepi duke rinovuar nje kontrate ne skadence.

Keshtu, eshte mbyllur me sukses rinovimi i Daniele Padelli, i cili ka formosur edhe per nje sezon tjeter me Interi. Por ne te gjithe kete histori, ka nje surprize.

Tashme Daniele Padelli nuk do te jete me portieri i dyte ne skuadren e Interit, por do te kaloje si portier i trete.

Normalisht qe per kete ka ndikuar edhe forma e tij shume e dobet kur eshte therritur ne detyre ne momentin e demtimit te Samir Handanovic.

“Eshte rinovuar kontrata e Daniele Padellit: mungon vetem zyrtarizimi. Palet kane folur dhe po shkohet ne menyre te shpejte drejt nje firme qe pritet te vije ne keto ore.”

“Ish-portieri i Torinos do te jete keshtu portieri i trete duke i dhene nje lajm te keq, Tommaso Bernit, portierit aktual te trete qe Interi nuk do i rinovoje kontraten.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.