Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,904 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ndermjet Piolit dhe skuadres, dashuri me shikim te pare: lojtaret zikalter jane bindur se…

Ndermjet Piolit dhe skuadres, dashuri me shikim te pare: lojtaret zikalter jane bindur se…
Inter Club Staff

Stefano Piolit i kane mjaftuar vetem disa dite per te hyre ne zemrate lojtareve te Interit dhe te klubit. Ajo qe ka ndodhur ndermjet ambjentit zikalter dhe tranjerit, sipas Gazzetta dello Sport, eshte me te vertete dashuri me shikim te pare me plot gojen.

“Nje dashuri me shikim te pare ndermjet teknikut te ri dhe Icardit, Kondogbia, Gabriel Barbosa, Ranocchias, Palacios e te gjithe te tjereve te mbetur ne Appiano ne pushimin e kombetareve. Pioli pelqehet, nga lojtaret dhe nga klubi. Tekniku 51 vjecar me origjine nga Parma ka hyre ne klub si nje njeri qe ka qene Interist qe gjithmone. Ceshtje zemre (eshte nje tifoz i vertete i Interit qe i vogel), e kesaj i shtohet edhe ajo qe shihet nga Pioli si mundesia e jetes per te lene shenje ne futbollin Italian dhe pse jo ne ate boteror. Ai eshte nje miks i eksperiences Italiane dhe freskise (ka bere disa muaj pushim). ‘Duhej nje teknik italian…”, eshte mendimi i perbashket ne dhomen e zhveshjes zikalter, i shprehur tekstualisht edhe nga Mauro Icardi direkt pas ndeshjes ndaj Crotones. Eshte pikerisht kapiteni ne krye te lojtareve qe i eshte pergjigjur me mire ‘kures se re’, duke treguar nje perkushtim te jashtezakonshem ne stervitje. Ne keto dite eshte folur per nje impakt mjaft te mire te lojtareve qe kane qene ne Appiano, por edhe lojtaret e grumbulluar neper bote me kombetaret e tyre po kane nje nxitim te madh te rikthehen e te njohin tranjerin e ri: Perisic duhet te vinte te merkuren, por do te vije qe sot, disa nuk do te presin udhetimet nderkombetare te pasagjereve por do te perdorin edhe avione private per te qene sa me shpejt ne Milano, qofte edhe vetem disa ore me shpejt. Ambjenti duket entuziast ne keto momente ne Milan dhe teper i kthjellet.

(La Gazzetta dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.