Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2020

Scroll to top

Top

261 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Angli: “Antonio Conte po mundohet qe tja ‘hedhe’ ish-skuadres se tij Chelseas.”

Ne Angli: “Antonio Conte po mundohet qe tja ‘hedhe’ ish-skuadres se tij Chelseas.”
Inter Club Staff

Per te flitet shume dhe bashke me te edhe per lojtare te tjere qe ne fund te ketij sezoni duhet te marrin vesh ende te ardhmen e tyre sepse jane ne huazim.

Ne kete moment, per Victor Moses te shumte jane ato qe thone se ai mund te qendroje tek Interi.

Por Daily Express ne Angli shkruan se si Conte po tenton qe ‘tja hedhe Chelseas’ ne kete moment per te, por edhe per nje lojtar tjeter.

Sipas tyre, tranjeri zikalter kerkon me ngulm Emerson Palmieri per krahun e tij te majte por ne krahun e djathte po luan jo shume paster me klubin londinez.

“Moses ka shprese qe te arrije nje marreveshje qe te qendroje perfundimisht tek Interi ne nje tratative te gjate me Chelsean.”

“Por Conte duket se ka ne mendje nje loje jo shume te bukur per Chelsean: te presi deri ne momentin e fundit dhe me pas te beje edhe nje oferte tjeter huazimi dhe jo te ofroje blerjen perfundimtare.”

“Tranjeri i Interit gjithesesi ka edhe nje te preferuar tjeter ne Londer: behet fjale per italo-brazilianin Emerson i cili shihet si perfekt ne krahun e majte te Interit.”

“Gjithesesi, ceshtja kryesore ne kete moment eshte Victor Moses dhe Interi po tenton nje marreveshje ku deshiron te shmange 9 milione eurot qe duhen paguar per kartonin e tij. Vete lojtari do te ishte dakort me kete zgjidhje por nuk dihet ende mendimi i Chelseas.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.