Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

991 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Argjentine – Chelsea, vjen nje super oferte per Icardin! Ndersa per lojtarin ofron…

Ne Argjentine – Chelsea, vjen nje super oferte per Icardin! Ndersa per lojtarin ofron…
Inter Club Staff

Blues jane gati qe te hyjne ne gare per kapitenin e Interit ne vere.

Sipas asaj qe shkruhet ne Argjentine, dhe qe raportohet nga FcInterNews, klubi londinez ka objektiv kryesor sulmuesin e Interit per merkaton qe hapet ne qershor.

E keshtu, duket se Chelesa e ka seriozisht per Mauro Icardin.

Ne ditet e kaluara kishin ardhur disa lajme te ndryshme qe Blues deshironin te hynin ne garen per te siguruar sherbimet e sulmuesit te Interit.

Icardi ne kete moment kerkohet nga Real Madrid dhe Manchester United mbi te gjitha, por edhe Chelsea duket se i ka idete e qarta.

Sipas zerave te fundit ne Argjentine, klubi anglez ka bere nje oferte te pare tek Interi per lojtarin qe eshte rreth 63 milione euro.

Nje shifer kjo e konsideruar shume e ulet, duke pare vleren e lojtarit por edhe klauzolen qe ai ka aktualisht tek Interi, klauzole qe pritet te rritet shume shpejt.

Por kjo oferte e Chelsea tregon se ata e kane mese seriozisht per Icardin dhe se nuk do te ndalen me kaq sepse ajo shikohet nga londinezet me shume si studim terreni per te pare sa kerkon Interi, se sa nje oferte e mirfillte.

Blues do tentojne te bindin Icardin edhe me nje oferte super te majme per rroge: Ne fakt mendohet se njerezit e Abramovich do i japin icardit leter te bardhe per rrogen ku ai te shkruaje se sa deshiron te fitoje ne nje sezon.

E te mos harrojme qe ne Angli rrogat e lojtareve jane me te vertete te cmendura ku lojtare si Ozil marin 500.000 sterlina ne jave…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.