Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,270 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Argjentine – Grumbullimet e tranjerit te ri te kombetares Scaloni: Icardi dhe Lautaro…

Ne Argjentine – Grumbullimet e tranjerit te ri te kombetares Scaloni: Icardi dhe Lautaro…
Inter Club Staff

Pas deshtimit te Kombetares se Argjentines ne Boterorin e Rusise ku Amerikano Latinet deshtuan keqazi, duket se ka nje ndryshim ne linjen e tyre dhe grumbullimet e radhes. 

Nese per Sampaoli ishte shume i ndikuar nga klani pro-Messi sic eshte thene shpesh here publikisht ne Argjentine dhe qe eshte pranuar edhe nga Hernan Crespo, tranjeri i ri duket me pak i ndikuar.

Por jo vetem eshte Maurito Icardi ne listen e tranjerit te ri, por edhe blerja e re e Interit, Lautaro Martinez.

Nuk ka kaluar pa u vene re faza pergatitore e Lautaros me bluzen e Interit qe ka shkelqyer jo pak.

Ai mbi te gjitha ka rene ne syte e tranjerit te ri te kombetares, Lionel Scaloni qe do te grumbulloje me siguri El Toro per miqesoret e radhes se Albiceleste.

Nderkohe, kapiteni i skuadres Lionel Messi nuk do te luaje ne keto ndeshje.

Sipas mediave argjentinase, vete Lionel Messi duket se i ka treguar miqve te tij qe ka folur me tranjerin Scaloni dhe i ka kerkuar kohe per te vendosur nese do te vazhdoje te luaje me per kombetaren ose jo dhe deshiron qe te mos grumbullohet deri ne fund te 2018.

Nderkohe, sic e tham edhe me larte, nje tjeter interist pervec Lautaros pritet  te grumbullohet tek kombetarja e Argjentines: behet fjale per kapitenin Mauro Icardi.

Gjithesesi keto jane vetem vetem lajmet qe vijne ne keto minuta nga mediat argjentinase, sepse zyrtarizimi i listes do te behet te dielen e ardhshme dhe ne te do t e bejne pjese shumica e lojtareve qe luajne jashte Argjentines.

Kujtojme qe Argjentina do te luaje ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes kunder Guatemalas ne daten 7 shtator dhe kunder Kolumbise ne 11 shtator.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.