Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

402 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Argjentine – Ja sa shanse ka Icardi per te qene ne Boterorin e Rusise

Ne Argjentine – Ja sa shanse ka Icardi per te qene ne Boterorin e Rusise
Inter Club Staff

Duket se kane mbetur balotazhet e fundit per Sampaolin per sa i perket grumbullimeve ne Boterorin e Rusise 2018.

Sa me shume afrohet takimi me Rusi 2018, aq me shume edhe tekniku i Argjentines po fillon ti kete idete e qarta per lojtaret qe do te marre me vete.

Pritet te kete perjashtime me peshe, e njera prej tyre me shume mundesi do te jete edhe kapiteni i Interit, Mauro Icardi, qe per gjera ekstra-futbollistike do te jete jashte.

Edhe ne Argjentine kete shkruajne sot, se si Sampaoli pothuajse ka vendosur per te gjithe dhe se ka pikepyetje vetem per pak lojtare.

Sipas asaj qe shkruan gazetari argjentinas Martin Liberman ne “Juego Sagrado” tek Fox Sports Argentina, “Pavon, Messi, Higuain dhe Aguero jane te sigurt qe do te therriten nga tekniku i kombetares.”

“Dy personat e fundit qe jane ne balotazh per te qene ne Rusi ose jo, jane Paulo Dybala dhe Lautaro Martinez.”

“Natyrisht qe po flasim vetem per repartin e sulmit, i cili eshte i mbipopulluar me lojtare te talentuar.”

“Shanset e Icardit per te qene ne Boteror? Nuk po themi zero sepse asnjehere nuk i dihet, por realisht shanset qe kapiteni i Interit te therritet ne Rusi 2018 nuk eshte me shume se 1%.”

Keshtu, sa me shume afrohet Boterori ne Rusi, aq me shume Icardi po i afrohet nje perjashtimi nga lista e lojtareve qe do te grumbullohen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags