Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,199 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Argjentine – Kritika te medha per Martinez tek Inter: si ka mundesi qe lojtari me i mire i kampionatit te…

Ne Argjentine – Kritika te medha per Martinez tek Inter: si ka mundesi qe lojtari me i mire i kampionatit te…
Inter Club Staff

Ne Argjentine sot ka pasur kritika te shumta per shitjen e Lautaro Martinez tek Interi nga ana e Racing. 

Ashtu si shkruhet sot ne Argjentine nga Doble Amarilla, vijne jo pak kritika ne drejtim te drejtuesve te Racing, sidomos per personin e tij, Victor Blanco, per sa i perket shitjes se Lautaro Martinez tek Interi.

Perplesiteti i klubeve dhe i mediave lokale vjen nga fakti se operacioni ka kushtuar 27 milione euro, nje shifer shume e ulet kjo sipas tyre per talentin me te madh dhe lojtarin me te mire ne kampionatin albicelest.

Ne kete menyre, ne fakt, sipas asaj qe thone ata, mund te krijohet nje precedent i rrezikshem per klubet e tjera qe do te shisnin yjet e tyre jo me shume se ky cmim.

Blanco nderkohe eshte kritikuar edhe pse ka mbajtur larg Dortmund dhe ka respektuar marrveshjen me Interin.

Gjermanet ofruan 40 milione euro per Martinez, rreth 13 milione me shume se Interi.

Me 13 milione euro shkruan Doble Amarilla, Racing do te bente per vete nje shifer te vlefshme me 4 vite te drejta televizive.

“Si ka mundesi qe lojtari me i mire i kampionatit Argjentinas te shitet per kaq pak tek nje klub qe ofroi edhe me pak se oferta me e larte? – e mbyll keshtu me nje pyetje shkrimin e saj Doble Amarilla -.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.