Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,054 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Argjentine – Ndodh e papritura? Sampaoli do te takoje sot Icardin ne Milano dhe…

Ne Argjentine  – Ndodh e papritura? Sampaoli do te takoje sot Icardin ne Milano dhe…
Inter Club Staff

Ndaluni pak. Vetem pak. Po sikur te ndodhe e papritura? 

Gjithe keto kohe eshte perfolur shume per mos grumbullimin e Icardit ne kombetaren argjentinase te futbollit nga tekniku Sampoali por ajo qe ka bere me shume lajm ka qene mundesia reale qe Icardi te mos jete ne boteror.

Nuk kane munguar kritikat e shumta ne argjentine te mediave dhe tifozeve, qe kane arritur ta quajne Sampolin edhe “gomar” e me epitete ne gjashme neper rrjete sociale se pse i beson akoma Higuain dhe jo Icardit.

Por duket se dicka ka ndryshuar ne idete e Sampaolit. Ti kene lindur dyshime valle mbi therritjen e Icardit ne kombetare?

Per kete gje ka shkruar ne oret e vona te nates media e njohur Argjentinase, Tyc Sports.

Sipas tyre, rikthimi tek goli mund te mos jete i vetmi lajm i mire ne oret e fundit per Mauro Icardin.

Tyc Sport shkruan:

“Tekniku i Albiceleste, Jorge Sampoali, ka filluar nje tur Europian ku per dy jave do te takoje te gjithe lojtaret qe jane ne gare per nje vend ne listen e te grumbulluarve te Argjentines.”

“Duket se ka lajme te mira edhe per Mauro Icardin: kapitenit te Interit i jane rritur shume shanset per te qene ne boteror, duke pare problemet e shumta fizike te Sergio Aguero dhe dyshimet mbi Lautaro Martinez duke pare moshen e re te tij dhe miqesoret e luajtura me Argjentinen.”

“Mos do te ndodhe e papritura dhe Mauro Icardi do te jete ne Rusi? Mbetet per tu pare. Mendohet se sot eshte programuar takimi me sulmuesin e Interit ne Milano.”

Kujtojme qe vetem pak dite me pare ka qarkulluar nje liste paraprake me lojtaret e perzgjedhur nga Sampaoli, por qe nuk ka qene zyrtare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.