Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 9, 2022

Scroll to top

Top

844 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Barcelone vazhdojne te habiten me Interin: “Klubi i Zhang jo vetem qe nuk po e shet Lautaron, por po e perdor ate…”

Ne Barcelone vazhdojne te habiten me Interin: “Klubi i Zhang jo vetem qe nuk po e shet Lautaron, por po e perdor ate…”
Inter Club Staff

Vullneti i Interit per te mbajtur Lautaro Martinez eshte shume i qarte por per te perditshmen katalanase Sport, eshte vetem strategji.

Klubi zikalter ne fakt diten e sotme e ka zgjedhur Lautaron si nje nga lojtaret qe ka promovuar fanellen e trete.

Ai eshte ne kete promocion perkrah Romelu Lukaku, Achraf Hakimi dhe Arturo Vidal. Por me sa duket ne Barcelone jane habitur per kete fakt.

Ata insistojne se Barcelona nuk eshte dorezuar ende per lojtarin dhe se e shohin Lautaron si zevendesuesin perfekt te Luis Suarez.

Sport nderkohe shkruan: “Nderkohe Interi vazhdon ta mbaje ne skuader ne menyre qe skuadra e Contes te mos humbase potencial, lojtari dhe Barcelona po tentojne te arrijne nje marreveshje pikerisht me Interin per shitjen e tij.”

“Ideja e tyre eshte qe te kryhet ky transferim qe ne kete sezon. Prandaj ajo qe po ben Interi qe po e detyron lojtarin te dale neper fushata publicitare te sezonit te ri eshte nje strategji e paster.”

“Klubi i Zhang jo vetem qe nuk po e shet Lautaron, por po e perdor ate per marketing. Duhet e habitshme, por po ndodh.”

“Me sa duket, Interi nuk deshiron te degjoje kerkesat e Barcelones dhe Lautaros: drejtuesit e klubit zikalter jane treguar te qarte edhe ne te kaluaren me Barcen, per te duhen te pakten 111 milione euro e ku i dihet, madje ne fund te merkatos nuk do te ishin mjaftueshem as 111 milione por me shume duke pare kohen e paket per te gjetur nje zevendesues per te.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.