Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,473 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Brazil: “Paulinho po pret Interin: Ja situata”

Ne Brazil: “Paulinho po pret Interin: Ja situata”
Andi Prifti

Vazhdon te mbetet e nxehte pista Paulinho per Interin. Xhevahiri i Corinthians eshte nje objektiv primar per merkaton zikalter, keto jane te rejat qe na sjell Macella Martha, reportere per edicionin brazilian te Goal.com: “Situata tani me kalimin e kohes po qartesohet. Vendimi per te refuzuar Interin dhe per te qendruar ne Corinthians u duartrokit nga tifozet dhe nga mediat. Por tani gjerat kane ndryshuar”. Edu Gaspar drejtori sportiv i Corinthians ka thene se tashme klubi eshte i pergatitur per te humbur lojtare. Kohet e fundit kane blere Maldonado dhe Ibson, dy mesfushore, dhe duket sikur jane te gatshem ta lene Paulinhon te largohet. Interi eshte dukshem ne Pole Position. Eshte klubi i vetem per te cilin si Paulinho ashtu edhe Corinthians kane folur hapur. Per me teper duket se lojtari ka nje admirim te vecante per zikalterit. Por duhet te merret parasysh edhe kostoja e tratatives.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.