Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

811 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Brazil – Santos i ben nje oferte Interit per Gabigol: per kartonin e tij i jane ofruar zikalterve dy…

Ne Brazil – Santos i ben nje oferte Interit per Gabigol: per kartonin e tij i jane ofruar zikalterve dy…
Ardis
  • On 17/10/2018, 19:41

Muaji dhjetor po afrohet, bashke me te po perfundon edhe mundesia e Santo-s per te hyre ne tratativa per Gabriel Barbosa, i cili eshte transferuar ne forme huazimi nga Inter-i.

Sipas asaj qe raporton UOL Esporte, drejtuesit brazilian te Santos kane takuar perfaqesuesit e Gabriel Barbosa per te biseduar qendrimin e metejshem tek Santos.

Fale ketij takimi, eshte shfaqur interesi i Inter-it per disa lojtare te rinj premtues tek ekipi i Santos, te cilet do te donin te vendosnin ne tratativa disa elemente nga ekipi i Cuca. Behet fjale per Bruno Henrique dhe Ricardo Sasha.

Persa i perket Ricardo Sasha, eshte manifestuar nje miratim pozitiv, se pelqehet si lojtar nga palet e interesuara. Te dy futbollistet e kane humbur vendin e titullarit ne formacion, per shkak te permisimit dhe aktivizimit te shpeshte te Rodrigo dhe Derlis Gonzalez.

Duke pare situaten e Gabigol, shoqeria braziliane ka shprehur besimin se ne keto tratativa ekzistojne mundesite se zikaltrit do te ulen ne tavoline dhe mund te pranojne qe te bejne shkembimin e lojtareve.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.