Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

770 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne France – Gjysma e Europes ne kerkim te Skriniar: e kerkon fuqishem edhe PSG. Ja sa e vlereson Interi!

Ne France  – Gjysma e Europes ne kerkim te Skriniar: e kerkon fuqishem edhe PSG. Ja sa e vlereson Interi!
Inter Club Staff

Disa portale franceze flasin per nje interesim te klubit parizien per lojtarin zikalter por tregojne dhe nje vleresim te mundshem te kartonit te tij.

Keto portale shkruajne se Milan Skriniar eshte ne qender te merkatos qe pritet te hapet ne vere. Paqartesite sportive dhe ekonomike te Interit (cilet do te jene investimet e skuadres zikalter nese nuk kapet Champions?) bejne te mendosh se mund te largohet dikush nga lojtaret e saj me te rendesishem dhe njera prej pistave eshte mbrojtesi sllovak ose Mauro Icardi.

Sajti francez Merkato365 flet per Milan Skriniar dhe shkruan: “Lojtari ka nje kontrate me Interin deri ne qershor 2022 por eshte shume i kerkuar ne Premier League, Liga Santander dhe Bundeslige por edhe nje skuader franceze ka hedhur syte tek ai. Behet fjale per PSG qe do e kerkoje me ngulm kete vere: duket shume e veshtire qe lojtari te largohet qe kete vere, por porta nuk eshte e mbyllur ende. Ne rast te ndonje oferte te majme, rreth 70 milione euro, mund te behet e veshtire per Interin te thote jo. Nderkohe tjeter skuader qe e pelqen jashtezakonisht shume lojtarin eshte Arsenal.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.