Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 26, 2020

Scroll to top

Top

209 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne France – Inter ka hedhur syte tek lojtari i Olympique Marseille: gare me Milanin?

Ne France – Inter ka hedhur syte tek lojtari i Olympique Marseille: gare me Milanin?
Inter Club Staff

Florian Thauvin nuk ka rinovuar ende kontraten e tij qe skadon ne 2021 me Olympique Marseille.

Lojtari, sipas asaj qe shkruajne sot ne France – ne vecanti sajti Le10Sport – eshte ne shenjestren e Interit dhe Beppe Marottes.

Por ka edhe shume klube te tjera qe e kerkojne ate dhe qe kane pasur kontakt ne te kaluaren me agjentet e lojtarit.

Ne kete moment, klubi i Marseille nuk deshiron ta lere te largoje dhe eshte e interesuar te rinovoje kontraten por deri me tani nuk ka pasur asgje.

Lojtari po le ditet qe te kalojne dhe po mendon te gjeje nje destinacion tjeter per karrieren e tij (ne te kaluaren ka deshtuar ne Premier League).

Pikerisht per kete situate te ndalur per kontraten e tij, e interesuar eshte edhe skuadra e dyte e Milanos, Milani, e cila po tenton te rifutet ne gare per te.

Por Milani nuk mund te beje asnje oferte me para cash ne kete moment, ata kane idene qe te presin edhe nje vit dhe te bejne nje oferte me parameter zero, por nga ketu e deri ne veren e 2021 mund te ndryshojne shume gjera.

Ne kete moment edhe Interi po e mendon lojtarin, por nese zikalterit do e ndajne mendjen, ata do te bejne nje oferte per ta marre menjehere ne Milano lojtarin.

Gjithesesi, per momentin ka pasur vetem disa kontakte informuese. Por nese Interi do te tentoje te futet ne gare per te, konkurenti me i madh duket Milani, edhe pse parate mungojne nga ana tjeter e Milanos dhe do te jete e veshtire te konkurohet me Interin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.