Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,023 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne France – Inter, nje emer i ri per mesfushen: eshte francez dhe luan per Chelsea

Ne France – Inter, nje emer i ri per mesfushen: eshte francez dhe luan per Chelsea
Inter Club Staff

Duket se Interi po vazhdon te kerkoje per mesfushorin qe deshiron ti bashkoje skuadres se Spallettit. 

Cdo dite tashme pothuajse po kemi nga nje emer te ri qe lidhet me Interin dhe sot normalisht nuk mund te mungonte nje tjeter.

Sipas mediave franceze sot, eshte Tiémoué Bakayoko, lojtari qe ka luajtur nje sezon me ulje ngritje tek Chelsea dhe eshte emri me i ri qe lakohet per mesfushen e Interit.

Ja cfare ka shkruar sot per kete francesele10sport.com per kete ceshtje:

“Me sa duket, lojtari francez Tiémoué Bakayoko eshte nje nga lojtaret qe pelqehet nga Interi me  se shumti ne kete moment per mesfushen e saj.”

“Sipas disa burimeve, pas nje oferte zyrtare qe Sevilla ka bere per Chelsean per nje huazim nje vjecar, Blues ne oret e fundit kane pare edhe disa kerkesa te tjera ne faksin e tyre.”

“Per ish mesfushorin e Monaco ka mberritur nje kerkese nga Borussia Dortmund, qe po studion terrenin per ta bere te sajin lojtarin por jo vetem ata.”

“Nje komunikim zyrtar per Bakayoko e ka bere edhe Interi me Chelsean dhe zikalterit kane dashur te kuptojne situaten dhe marzhet e nje transferimi te mundshem.”

“Per momentin nuk ka ndonje lajm nese lojtari do te donte te transferohej ne Milano apo nese Chelsea do te pranonte nje huazim me te drejte blerje nga Interi, formule kjo e domosdoshme per shkak te listes UEFA.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.