Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

372 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne France: “PSG eshte hedhur ne sulm per objektivin e Interit: ja detajet.”

Ne France: “PSG eshte hedhur ne sulm per objektivin e Interit: ja detajet.”
Inter Club Staff

Paris Saint Germain kete sezon nuk pritet te beje ndonje merkato te madhe ashtu si sezonet e shkuara.

Situata e pandemise ka prekur edhe nje klub te pasur si puna e parizieneve qe jane ne pronesine e nje nga familjeve me te pasura ne planet.

Ose te pakten keshtu ka deklaruar Leonardo ne intervistat e tij per mediat ku ka thene qe te mos priten cmendurira ne merkato nga Paris Saint Germain.

Nderkohe, edhe France Football flet sot per merkaton e tyre dhe mbeshtet ate qe ka thene Leonardo duke zbuluar objektivat e PSG, objektiva keto qe ne nje pike bien ndesh me objektat e Interit.

Nderkohe qe ne te kaluaren flitej per nje interesim per Paul Pogba, tani ky ze ka rene poshte sepse eshte nje manover financiare qe asnje klub se ben dot kete vere.

Sipas France Football, Leonardo po shikon me kujdes merkaton italiane dhe Serine A, ku i pelqen nje lojtar i Milanit, nje i Lazios dhe nje i Romes.

Behet fjale per Bennacer, Pellegrini dhe Milinkovic Savic, por ky i fundit kushton shume.

Gjithesesi, PSG pritet te perplaset ne mekato me Interin per lojtarin e Romes, Pellegrini. Ai eshte nje pelqeim i vjeter i Marottes dhe ka shume zera qe thone se Interi do te hidhet ne sulm serioz per te ne ditet ne vazhdim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.