Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 25, 2021

Scroll to top

Top

361 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Gjermani – Interi ka vene ne shenjester nje sulmues brazilian qe luan ne Bundeslige: ja detajet!

Ne Gjermani – Interi ka vene ne shenjester nje sulmues brazilian qe luan ne Bundeslige: ja detajet!
Inter Club Staff

Ka nje emer te ri me sa duket ne listen e gjate te Interit per merkaton dhe vjen direkt nga mediat Gjermane. 

Sipas tyre, behet fjale per nje emer per sulmin i cili eshte ai i Matheus Cunha, sulmues brazilian i ditelindjes 1999.

Sipas asaj qe shkruan Transfermarkt, klubi zikalter ka vene ne shenjester lotjarin e ri dhe te talentuar te Hertha Berlin.

Deri me tani numrat e tij nuk kane qene ato te nje goleadori te madh: vetem 4 gola ne 16 ndeshje ne Bundeslige kete sezon.

Por gjithesesi Interi eshte e bindur se Cunha do te rritet nga ana realizuese perpara portes dhe prandaj po e ndjekin me kujdes lojtarin.

Bindja ekziston edhe te klubi aktual dhe prandaj ata kerkojne per lojtarin te pakten 35-40 milione euro per ta lene te lire.

Shume para kto, dhe me shume mundesi, shume do te konsiderohen edhe nga Interi qe gjithesesi e ndjek me kujdes lojtarin.

Keshtu e ka mbyllur shkrimin e saj Transfermarkt.de, sajti i specializuar per vlerat e kartonave dhe lajmeve ne Gjermani.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.