Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

922 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Itali – Ka plasur lufta Inter-Juventus per Federico Chiesa: ja ke do te sakrifikonte Interi per te!

Ne Itali – Ka plasur lufta Inter-Juventus per Federico Chiesa: ja ke do te sakrifikonte Interi per te!
Inter Club Staff

Nje duel shume i zjarrte ka nisur nga ana e Interit dhe Juventusit per Federico Chiesa. 

Kete gje e tregon sot Tuttosport e cila tregon se ka disa prapaskena ne kete ‘lufte te heshtur’ ndermjet dy skuadrave rivale te cilat po tentojne te sigurojne talentin e kalter.

Ne kete gare, gjithmone sipas Tuttosport, Juventusi eshte e favorizuar sepse per te kane folur me Fiorentinen edhe gjate negociatave per Bernardaschin dhe me pas gjate huazimit te Pjaca.

Marotta do te ishte i gatshem te shiste edhe Dybala per te financuar ardhjen ne Torino te Chiesas.

Por kujdes nga zikalterit sipas asaj qe tregon e perditshmja torineze e cila shton:

“Luciano Spalletti prej muajsh ka filluar nje presing te qarte tek Enrico Chiesa, babai i Federicos per ta bindur ate fillimisht per te zgjedhur Interin ku lojtari do te behej ikone e nje skuadre qe deshiron te ngrihet ne nivelet e te kaluares se lavdishme.”

“Nder te tjera, Suning, qe prej marreveshjes per Gagliardinin (i blere nga Atalanta per 28 milione euro), ka treguar gjithmone qe ka shume deshire per te sjelle ne Milano lojtare te talentuar italiane qe ne nje te ardhme te afert mund te behen kampione.”

“Interi ne kete moment nga ana financiare nuk eshte ne nivelet e Juventusit, por mund ti ofroje lojtarit nje projekt te qarte, nje vend titullari dhe nje tranjer qe do te vihej ne dispozicion te tij.”

“Ndersa tek Juventusi ai nuk do ta kishte formacionin e sigurt.”

“Tek Interi ai do te zinte vendin e Keita, duke konsideruar se 35 milionet e te drejtes se blerjes se senegalezit nga Monaco, do te perdoreshin per Chiesan ne kete rast.”

“Por ashtu si Juventusi mendon te shese Dybala per Chiesa, edhe Interi nese italiani do te vinte ne Milano, do te sakrifikonte Ivan Perisic qe ne shkurt mbush 30 vjec. Vera qe vjen mund te jete shume e rendesishme edhe per te monetizuar njehere e mire nje shitje te tij sepse me pas vlera do te jete gjithmone e ne ulje…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.