Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

4,510 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne janar merkato “Kirurgjike” me Rincon e Badelj. Krychowiak, Biglia e N’Zonzi… Ne vere “SHOW”…

Ne janar merkato “Kirurgjike” me Rincon e Badelj. Krychowiak, Biglia e N’Zonzi… Ne vere “SHOW”…
  • On 30/11/2016, 11:37

Dje Suning la te kuptohej se ne vere nuk do ket limit ne buxhetin e merkatos. Por ne janar duhet te tregohen te kujdesshem prej FFP. Tani duhen kuptuar objektivet e kerkuar nga Pioli per te qetesuar kete skuader. Demtimi i Medel ka bere qe te mendohet per nje mesfushor, Milan Badelj ose Thomas Rincon.

“Pak jave me pare Ausilio bere nje tentative per Grzegorz Krychowiak, klasi 1990 per te cilin PSG kerkoj te perfshinte Kondogbian ne tratative. Gjithcka u nderpre pasi djaloshi nuk deshiroj te largohej nga Parisi. E veshtire eshte edhe pista Biglia, per te cilin Lotito deshiron nje shume te konsiderueshme dhe Suning nuk mundet prej FFP. Syte jane hedhur edhe nga Tolisso i Lion e N’Zonzi i Sevilla. Pistat me te mundshme jane ato Italine ku Badelj e RIncon mund te arrihen me lehte. Per kroatin Badelj kontrata me Fiorentinen i skadon ne 2018, e per rinovimin nuk kan folur akoma. Badelj deshiron te ndryshoje ambjent, edhe klubi viol eshte gati te ulet ne bisedime. Per arsye ekonomike eshte me e lehte te arrihet tek RIncon, 28 vjecari i Genoa ka 80 ndeshje me kombetaren venezueljane, dhe nese largohet Melo ai do jete zevendesuesi. Ne tratative mund te perfshihet Gnoukouri”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.