Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,668 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Japoni: “Oferte prej 9 milione eurosh nga Jiangsu per Nagatomon”, por ne Kine e mohon…

Ne Japoni: “Oferte prej 9 milione eurosh nga Jiangsu per Nagatomon”, por ne Kine e mohon…
Inter Club Staff

Ne shtypin Japonez, me sakte tek e perditshmja “Sports Hochi”, ne oret e fundit eshte folur per nje tratative te mundshme ndermjet Jiangsu Suning dhe Nagatomos.

Klubi kinez, i drejtuar nga te njejtet drejtues si ata te Interit, ka ofruar 1 miliarde yen, qe ne shkembim i bie rreth 9 milione euro Interit per Nagatomon.

Nje oferte mjaft e mire, qe Jiangsu e ka mohuar ta kete bere. Sipas Goal.com, ata jane pergjigjur: “Mohojme fjalet e shkruara nga gazetat Japoneze dhe se Jiangsu Suning Football Club deshiron qe te qartesoje se nuk eshte bere asnje oferte per te blere lojtarin e Interit, Yuto Nagatomo gjate dritares dimerore te merkatos”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.