Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,584 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Kroaci: “Milan kishte qe ne nentor qe kerkonte Brozovic, Interi e mbylli marveshjen ne nje nate.”

Ne Kroaci: “Milan kishte qe ne nentor qe kerkonte Brozovic, Interi e mbylli marveshjen ne nje nate.”
Inter Club Staff

“Operacioni ‘Brozovic ne Milano’ kishte filluar qe pas ndeshjes Itali-Kroaci ne nentorin e shkuar e luajtur ne San Siro dhe ideja ishte qe Brozovic te vinte ne Milanon kuqezi”. Keshtu fillon prapaskena e treguar sot nga gazeta me e madhe Kroate, Jutarjni.

“Interi nuk bente pjese tek skuadrat qe e kerkonin me ngulm Brozovic. Per te interesoheshin shume Milani, Arsenali, Evertoni dhe Valencia, por asnjera nuk i kishte kapercyer 6-6,5 milione eurot per te. Milani kishte qe ne nentor qe bente oferta te njepasnjeshme dhe lloje-lloje formulash dhe asgje. Por me pas erdhi Interi, me ne krye Ausilion, ose magjistarin e merkatos sic shume kush e quan tashme drejtorin sportiv te Interit, dhe keshtu e nisi tratativen dhe e mbylli brenda nates, duke mare me vete ne shtepi shokun e Kombetares se Mateo Kovacic. E keshtu Brozovic eshte nje copez tjeter mozaiku qe do rifresokoje kontigjentin e Interit te Mancinit, tranjer i cili po ndryshon pothuajse gjithcka qe ka lene pas Mazzarri”, tregon e perditshmja Kroate.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.