Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,466 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne mbrojtje do te kete revolucion: Jashte Murillo dhe Ranocchia. Ja kush do te vije…

Ne mbrojtje do te kete revolucion: Jashte Murillo dhe Ranocchia. Ja kush do te vije…
Inter Club Staff

Brenda dhe jashte. Kryefjala, ne shtepine Inter, per momentin eshte te shtitet qe te perfitohen te ardhura per tu justifikuar tek FPF per blerjet e veres qe do te behen.

Reparti i mbrojtjes eshte ai qe shikon – per momentin – levizje potenciale ndermjet largimeve dhe blerjeve. Nje shitje e mundeshme e Jeison Murillo do te garantonte nje plusvalence mjaft te madhe. Edhe shitja e Ranocchias (shume te pakta, per te mos thene afer zeros mundesite qe ish kapiteni i Interit te qendroje) mund te sjelle goxha te ardhura per kasat zikalter. Ne linjen e pare per te zevendesuar ata qe do te shiten ndodhet Francesco Acrebi, mbrojtes qendror i Sassuolos me te cilin jane hedhur kontaktet e para. Pervec mbrojtesit te Sassuolos, ne axhende jane edhe emrat e Mammana, Zabaleta por edhe hollandezi Bruma.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.