Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,564 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne ndjekje te mesfushoreve, Barella MOST WANTED. Inter gjithashtu ne ndjekje te Tonali-t dhe Pellegrini-t.

Ne ndjekje te mesfushoreve, Barella MOST WANTED. Inter gjithashtu ne ndjekje te Tonali-t dhe Pellegrini-t.
Ardis
  • On 11/01/2019, 20:07

Ne kete merkato te gjitha skuadrat jane ne ndjekje te mesfushoreve. Eshte roli me i kerkuar edhe per shkak te modulit qe po perdoret, me tre mesfushore. Me i kerkuari nga te gjithe eshte mesfushori i Cagliari-t Nicolo Barella:

“Cagliari po shpresonte qe te rriste cmimin nga ky moment deri ne merkaton e veres, por tashme Napoli ka shprehur interes per tu futur ne tratativa. Dje ne Castel Volturno, agjenti i Allan ka qene prezent ne zyrat e Napolit ne nje takim me drejtorin sportiv te Napolit Giuntoli: mesa duket PSG eshte e gatshme te levize per mesfushorin brazilian”.

“De Laurentis nuk do qe ta shese, por nese francezet do te paraqiteshin me nje oferte prej rreth 80 milione €, presidenti i Napolit do ta lejonte tratativen. Sigurisht, sot PSG eshte e kufizuar nga rregullat e Financial Fair Play, por me sheiket kurre mos thuaj kurre”.

“Per kete arsye Giuntoli po merr masa paraprake dhe ka filluar sondazhin mbi mendimin e mesfushorit per kete transferim. Ceshtja eshte shume serioze deri ne ate pike, sa javen e ardhshme eshte programuar nje takim midis Napolit dhe Cagliarit”.

“De Laurentis eshte i gatshem te hedhe 40 milione €, dhe per mesfushorin 4 milione € ne sezon. Por mos te harrojme se i gjithe ky reaksion duhet te filloje nga PSG dhe sa te gatshem jane ata per transferimin e Allan te PSG”.

TONALI – “Interi do sfidoje edhe Juventusin per nje tjeter talent italian: 18 vjecari i Brescias Sandro Tonali, mesfushor i vitlindjes 2000 me terheqes ne Itali. Cellino po pret qe te filloje ankandi per sozine e Pirlo-s, pervec zikalterve dhe bardhezinjve qe per disponibilitet jane te favorizuarit, ne gare jane edhe Roma me Napolin”.

HERRERA – “Roma po provon qe te beje te njejten gje me Herreran e Portos dhe ne te njejten kohe duhet te kujdeset per talentet e saj. Ne Trigoria po rritet nje mesfushe ne nivele te kombetares me Cristante, Pellegrini dhe Zaniolo. Mesfushore qe vrapojne, fizik dhe qe dine te organizojne”.

PELLEGRINI – “Per Pellegrinin Interi po provon qe te kaloje Milanin dhe Juventusin: mjafton qe te paguaje klauzolen prej 30 milione € dhe te marre pergjigjen pozitive te lojtarit”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.