Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

425 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne prag te ndeshjes Barcelona-Inter: Po Brozo dhe Perisic, a do te luajne? Ja shanset e tyre!

Ne prag te ndeshjes Barcelona-Inter: Po Brozo dhe Perisic, a do te luajne? Ja shanset e tyre!
Ardis
  • On 23/10/2018, 15:41

Mesfushori belg, i vetmi qe nuk eshte grumbulluar per ndeshjen ne Camp Nou.

Po afrohet per Inter-in, dita e perballjes ne ndeshjen kunder Barcelones ne Camp Nou:

i vetmi qe nuk eshte i perfshire ne listen e te grumbulluarve eshte Radja Nainggolan, i cili doli nga fusha ne ndeshjen kunder Milan-it, per shkak te nje perplasjeje me Biglia-n.

Luciano Spalletti ka disa dyshime persa i perket formacionit, qe lidhen mbi te gjitha me kushtet fizike te kroateve Brozovic dhe Perisic, qe edhe sot jane stervitur fillimisht ne nje seance personale.

Sipas asaj qe raporton Sport Mediaset:

“Brozovic dhe Perisic jane stervitur fillimisht vetem: Brozovic ka qene i pari qe eshte bashkuar me grupin, Perisic ka qene ne veshtiresi per tu bashkuar.”

“Pre-Taktike? Mbase. Ne stervitjen me porta te mbyllura numri 44 kroat ka marre pjese ne te gjithe ushtrimet. Duhet te vleresohet serish, por ka optimizem”.

“Ne vend te Nainggolan, Borja Valero trekuartist, ashtu si ne derby, pa e nenvleresuar opsionin Brozovic, me Borja Valero te spostuar ne mesfushe ne krah te Vecino-s.”

“Ne mbrojtje eshte provuar D’Ambrosio ne vend te Vrsaljko”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.