Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,095 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Spanje – Jo vetem Brozovic, Sevilla gati te beje oferte per nje lojtar tjeter te Interit

Ne Spanje – Jo vetem Brozovic, Sevilla gati te beje oferte per nje lojtar tjeter te Interit
Inter Club Staff

Sajti tematik spanjoll i merkatos, fichajes.net, ka shkruar per Sevillan sot dhe per interesimin e klubit spanjoll per kroatin e Interit por edhe per nje lojtar tjeter zikalter.

Fichajes.net eshte nje nga sajtet m te specializuar spanjoll per sa i perket merkatos.

Fichajes ka shkruar sot per merkaton e Sevillas qe me sa duket do te kete  te beje perseri me Interin ne vere.

Duket se ekipit te Montelles, i pelqen shume Borja Valero pervec Marcelo Brozovic.

Ja cfare shkruhet ne artikullin e tyre te sotem:

“Jane disa emra te ndryshem mesfushoret qe pelqehen nga Sevilla per sezonin e ardhshem.”

“I pari eshte ai i Brozovic, lojtari i Interit, Rodrigo Battaglia, lojtari i Sporting Lisbona por ka edhe nje prurje te re ne kete liste.”

“Klubi spanjoll pelqen shume edhe Borja Valeron qe mbase do e shikonte si nje mundesi te mire te mbyllte karrieren ne vendlindje tek nje skuader si Sevilla.”

“Ai ne Spanje me pare ka luajtur me Villareal, perpara se te transferohej tek Fiorentina.”

“Veshtiresite ekonomike te Interit mund te bashkohen me deshiren e Sevillas per te hapur nje porte per Borja Valero qe do te luante ne mesfushe me nje ish-lojtar te Interit tjeter si Banega dhe N’Zonzi.”

“Ai do te vinte me nje kosto teper te vogel ne Spanje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.